Świetlówki LED T8
OSTATNIE POSTY
W sklepie internetowym Outled zapłacisz online z tpay.com kanał na youtube sklepu internetowego z oświetleniem led outled

Świetlówka LED Tuba T8 18W - 120 cm - szklana. barwa światła: ciepła, zimna

Nowy

Szklana świetlówka LED SMD 2835 o mocy 18W, trzonku T8 i długości 120cm. Idealna propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić oszczędności w biurze. Tuba LED jest w pełnej szklanej obudowie, dzięki czemu jej kąt świecenia wynosi aż 240° dostępna jest w dzwóch kolorach: białym ciepłym oraz białym zimnym, jej średnią żywotność określa się na ok 30 000h

Więcej szczegółów

17,00 zł

13,82 zł (netto)

  • Biała ciepła (WW)
  • Biała zimna (CW)

Add to wishlist

Opis

NAPIĘCIE [V]110-250V
TYP DIODY LEDSMD 2835
KĄT ŚWIECENIA240°
BARWA ŚWIATŁA3000 K / 6400 K
TEMPERATURA BARWOWA [K]Biała ciepła / biała zimna
LICZBA LUMENÓW1400 / 1530
KLOSZMleczne szkło
WYMIARY60 cm
GWARANCJA24 miesiące

Więcej informacji

Świetlówka LED vs świetlówka tradycyjna

Tradycyjne świetlówki pracują z tzw. statecznikiem indukcyjnym co może powodować nieoczekiwane efekty uboczne jak: nieprzyjemny dźwięk wydawany przez świetlówkę podczas pracy, chwilowy bardzo duży pobór prądu, wysoką emisję ciepła, efekt stroboskopu przy starcie oraz częste przepalenia źródła światła (co przekłada się bezpośrednio na konieczność wymiany (maksymalna żywotność wynosi ok 6000 godzin)

Nowoczesna świetlówki LED 120 cm na diodach SMD 2835, które są jednymi z najnowszych diod LED dostępnych na rynku. Mogło by się zdawać żę jest to jedynie obrócona dioda LED SMD 3528, ale nic bardziej mylnego. Owszem obie diody posiadają takie same wymiary, jednak dioda SMD 2835 jest dwa razy wyższa niż dioda SMD 3528 dlateo że posiada wbudowany radiator. Świetlówki LED z coraz większą siłą wypierają tradycyjne świetlówki kompaktowe. Tuba led pobiera ok 50% mniej mocy niż jej tradycyjny odpowiednik, dając przy tym większą ilość światła. Drugim znaczącym plusem świetlówek ledowych jest bez wątpienia ich żywotność ( 6000h vs 50000h ), a jak wiadomo sama wymiana tradycyjnych świetlówek na ledowe w przypadku wielkopowierzchniowych budynków do najtańszych nie należy. Poza tym nie wytwarzają nieprzyjemnego dla ucha brzmienia, wraz z upływem czasu nie tracą na jasności oraz są lekkie i dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż standardowe świetlówki kompaktowe.

Zastosowanie

Świetlówki LED są zamiennikiem dla tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych, inaczej świetlówek kompaktowych. Stosuje się je najczęściej w biurowcach, obiektach przemysłowych, magazynach, sklepach oraz szkołach. W obiektach tych oświetlenie działa zazwyczaj dłużej niż 8h na dobę a niekiedy nawet i 24h, co powoduje duże zużycie prądu, oraz wysokie koszty eksploatacji światła.

Wykończenie

Obudowa świetlówek LED wykonana jest ze stopu auminium, który pełni rolę radiatora odprowadzającego ciepło. Jest to niezwykle istotne, gdyż LEDY są bardzo wrażliwe na zbyt wysoką temperaturę. Przegrzewające się diody LED mają dużo niższą żywotność niż te które pracują w optymalnej temperaturze. Osłona świetlówki (klosz) wykonany jest z nietłuczącego się mlecznego poliwęglanu (PC). Rozwiązania te wpływają na żywotność i wytrzymałość świetlówek led.

Zasilanie

Świetlówki LED z naszej oferty są zasilane prądem o napięciu 230V a wersje ze szklanym kloszem 110-250V. Do każdej sprzedawanej przez nas świetlówki LED jest dołączony schemat podłączenia, który krok po kroku pokazuje jak prawidłowo podłączyć świetlówkę led w zależności od wersji (występują jednostronie oraz dwustronnie zasilane świetlówki led).

Produkty powiązane