Kategorie
OSTATNIE POSTY
W sklepie internetowym Outled zapłacisz online z tpay.com kanał na youtube sklepu internetowego z oświetleniem led outled

Testujemy WIFI LED RGB Controller

Testujemy WIFI LED RGB Controller

WIFI LED RGB Controller - testujemy kontroler WIFI do bezprzewodowego sterowania oświetleniem LED

Przedstawiamy, nasz krótki test kontrolera do oświetlenia LED RGB. Kontrolerem można sterować przy pomocy dołączonego dotykowego pilota bądź przy użyciu smartphone dzięki darmowej aplikacji Magic Color dostępnej w sklepie google oraz appstore.


Co dostajemy w zestawie ?

Leży przed nami średnich rozmiarów niebieskie pudełko, solidnie wykonane i opisane, po otwarciu którego ukazuje nam się błyszczący dotykowy pilot oraz niewielkich rozmiarów czarne urządzenie z dwiema antenkami. To czarne urządzenie to własnie WiFi Led Controller, służący do sterowania oświetleniem Led. Pod idealnie wyciętą pianką, znajdujemy dodatkowo baterie do pilota, instrukcję obsługi oraz mini płytę CD ze sterownikami. 

Wifi Led rgb controller / kontroler wifi smartphone zestaw

Wysokiej jakości kontroler wifi led rgb zdjęcie z tyłu

Jakość wykonania

Wyjmując kontroler led rgb z pudełka, od razu czujemy że nie mamy doczynienia z kolejnym niskiej jakości poduktem pochodzącym z Chin. Kontroler od samego początku sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanego produktu. Aluminiowa obudowa, pomalowana proszkowo w czarny matowy kolor, dwie solidne zamocowane antenty, tylna kostka do wpinania oświetlenia led rgb, wyświetlacz sygnalizujący tryb pracy oraz pryciski - wszystko składa się na obraz bardzo solidnie wykonany produkt.


Podłączenie taśmy LED rgb do kontrolera wifi rgb

Do przetestowania kontrolera użyliśmy taśmy led rgb 5050 72W oraz zasilacza 12/230V o mocy 100W. Podłączenie tego zestawu jest dziecinnie proste. Taśmę podłączamy bezpośrednio do kontrolera LED (kostka z tyłu kontrolera), podłączamy również do niego zasilacz LED 12/230V, który doprowadzi nam prąd do konrolera. Sam zasilacz podłączamy do sieci 230V. Po poprawnym podłączeniu na kontrolerze zaświeci się czerwona lampka POWER. To tyle, kontroler jest już w 100% gotowy do działania.

Podłączenie kontrolera led wifi rgb

Obsługa kontrolera led rgb WiFi przy uzyciu pilota dotykowego

Obsługa pilotem jest bardzo intuicyjna i prosta. Przy użyciu przycisku ON włączamy oświetlenie LED, taśma włącza się po ułamku sekundy witając nas krwistym czerwonym kolorem. W tym miejscu zaczyna się zabawa. Dzięki dotykowemu okręgowi z kolorami na pilocie, w szybki sposób mozemy wybrać interesującą nas barwę: czerwoną, zieloną, niebieską, żółtą, błękitną, fioletową oraz ich odcienie. Przyciski wewnątrz okręgu "M+" oraz "M-" służą do wybierania efektu świecenia: skokowa zmiana 3 kolorów, skokowa zmiana 7 kolorów, płynna zmiana 3 kolorów, płynna zmiana 7 kolorów. Przyciski poniżej koła "B+" oraz B-" służą do zmiany natężenia światła (regulacja 0%-100%) zaś przyciski "S+" oraz "S-" służą do ustawiania prędkości zmiany barwy w programach automatycznych. Niestety pilot nie pozwala na ustawienie barwy białej ciepłej, dziennej i zimnej, przystosowany jest jedynie do sterowania funkcjami RGB.
Obsługa kontrolera led rgb WiFi przy użyciu Smartphona

Pilot to nie jedyny sposób na sterowanie kontrolerem, idealnie nada się do tego również telefon z wbudowanym systemem iOS bądź Android. Przetestowaliśmy urządzenie na obu systemach operacyjnych i nie znaleźliśmy różnic. Aplikacja Magic Color, która umożliwia nam sterowanie przy pomocy smartphona dostępna jest w sklepie Google oraz w Appstore zupełnie za darmo. Smartphone daje nam dokładnie takie same funkcje jak pilot dotykowy oraz dwie funkcje więcej - sterowanie odcieniami bieli oraz odcieniami RGB. Przy uzyciu smartphona możliwe jest ustawienie barwy białej ciepłej, dziennej oraz zimnej oraz pełnej skali odcieni RGB.
Zasieg kontrolera led rgb WiFi

Zasięg który podaje producent to ok 60 metrów, maksymalny zasięg jaki nam się udało uzyskać to sterowanie oświetleniem z poza domu, z odległości ok 40m. Biorąc pod uwagę grube mury, okna i pierwsze piętro. Jest to naszym zdaniem satysfakcjonujący wynik. Sterowanie z takiej odległości jest możliwe zarówno przy użyciu pilota jak i smatphona.

Magic Color sterowanie oświetleniem led smarptohne

Podsumowanie

WiFi Rgb Led Controller to solidnie wykonany produkt, który na pewno przypadnie do gustu wymagającym użytkownikom. Nie jest to plastikowy, chiński kontroler którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Jest to natomiast dobrZe wykonany, produkt który z pewnością umili nam sterowanie oświetleniem led w domu, biurze lub w każdym innym miejscu, w którym zostanie z amontowany. Z czystym sumieniem możemy go polecić !

Kontroler od ręki dostępny w naszym sklepie: chcę kupić WiFi Rgb Led Controller